טיפול בקשישים

טיפול בקשיש הוא אחריות חשובה שאסור להקל בה ראש. ככל שאנשים מתבגרים, הם זקוקים לרוב לתמיכה רבה יותר כדי לשמור על עצמאותם ולנהל חיים פרודוקטיביים. חיוני שמטפלים יהיו בעלי הכישורים, הידע והגישה המתאימים בטיפול בקשישים הם הערובה למתן טיפול מיטיב , וכדי להבטיח סביבה בטוחה ובריאה בצורה הטובה ביותר.
תוכן עניינים

אירנה מולדוב – מנהלת תוכן אתר מינט

הצטרפו לדיוור!

רוצים להישאר מעודכנים בכל פעם שעולה מאמר חדש לאתר? הכי קל לעשות את זה דרך רשימת התפוצה שלנו! הצטרפו עכשיו בחינם:

מבוא

טיפול בקשיש הוא אחריות חשובה שאסור להקל בה ראש. ככל שאנשים מתבגרים, הם זקוקים לרוב לתמיכה רבה יותר כדי לשמור על עצמאותם ולנהל חיים פרודוקטיביים. חיוני שמטפלים יהיו בעלי הכישורים, הידע והגישה המתאימים בטיפול בקשישים  הם הערובה למתן טיפול מיטיב , וכדי להבטיח סביבה בטוחה ובריאה בצורה הטובה ביותר.

בריאות גופנית

שמירה על בריאות גופנית היא חלק בלתי נפרד מהטיפול בקשישים. זה כרוך במתן טיפול רפואי מתאים במידת הצורך, כמו גם מעקב אחר סימנים חיוניים כגון טמפרטורה ודופק. בנוסף, חשוב לספק הדרכה תזונתית ולעודד קשישים לבצע פעילות גופנית נאותה ושינה. יש לתת תשומת לב מיוחדת גם לאותם אנשים הסובלים ממצבים כרוניים או קשיי ניידות; יש להקדיש תשומת לב נוספת על מנת למנוע סיבוכים.

בריאות נפשית

חשוב לא פחות להקדיש תשומת לב רבה לרווחתו הנפשית של הקשיש. הבטחה של אדם שיש לו מספיק גירוי אינטלקטואלי, יכולה לעזור להדוף תחושות של דיכאון או בדידות הנובעות מהגבלה בפעילויות של האדם, עקב מגבלות פיזיות או מגע מוגבל עם אחרים במצבים דומים. יש לעודד פעילויות חברתיות, שעשויות לכלול הצטרפות למועדון או יציאה לטיולים; עיסוקי פנאי כגון חידות וקריאה יכולים גם לעזור ליצור תחושת מטרה בחיים. אנשי מקצוע מטפלים צריכים להישאר ערניים לכל סימן של מצוקה רגשית שעלולה לדרוש התערבות מומחים של צוות מוסמך במידת הצורך.

בְּטִיחוּת

בטיחות תמיד צריכה להיות בראש סדר העדיפויות בעת טיפול בקשישים, הן בתוך הסביבה הביתית והן מחוצה לה. אמצעי בטיחות בבית עשויים לכלול בדיקה קבועה של סכנות ניידות ברחבי הבית (כגון שטיחים רופפים או ספים), הבטחת נטילת תרופות בצורה נכונה ומאוחסנת בבטחה. כמו כן, לוודא שהקשישים חוצים רחובות בזהירות תוך שימוש במדרכות במידת האפשר, ללבוש בגדים מחזירי אור בלילה וכו'.  להעניק מתקני אזהרה ואזעקה מצילי חיים. כדי שיוכלו בעת הצורך להזעיק עזרה במצבי חירום.

טיפול בדמנציה

המטפלים בקשישים עם דמנציה מתמודדים עם אתגרים נוספים בהשוואה למטפלים אחרים. לעיתים קרובות יש להתאים את שגרת היום-יום בהתאם לשינויים במצב הרוח או בהתנהגות שחווה האדם הנוגע בדבר. גישה מוצלחת דורשת סבלנות וחמלה כלפי מישהו שאולי לא מזהה את סביבתו או זוכר אירועים ספציפיים מחייו הקודמים .לנסות שיטות שונות כשמשהו עובד טוב יכול לעתים קרובות להיות מתגמל. שמירה על תקשורת בין בני המשפחה היא חשיבות עליונה כאשר מתמודדים עם חולי דמנציה. כאשר מגלים מה חולה אוהב לעשות, יכול לאפשר לכל הצדדים המעורבים להתכנס כדי לחלוק חוויות למרות הבדלים עקב גיל או מצב בריאותי.

סיכום

טיפול בקשיש דורש מסירות והבנה אך מספק סיפוק רב בידיעה שאתה עושה שינוי בכל יום לשיפור איכות חייו של אדם אחר – לא משנה נסיבות או מצב בריאותו בזמן הנוכחי. עם תכנון קפדני אפשר לספק תמיכה שלא יסולא בפז כדי שהטעינה שלך תישאר בטוחה תוך ניהול קיום משמעותי גם לעת זקנה .

מה דעתכם על הכתבה? שתפו איתנו!

אודות רטרו

רטרו הינו מגזין תוכן ישראלי עשיר בתכנים איכותיים ובכתבות אקטואליות. כאן תוכלו ליהנות ממאמרים וכתבות עם גישה חופשית, לספוג רעיונות חדשים, לשתף אותנו בחוויות שלכם. המידע הכי מעניין בנושאים כמו אקטואליה, אופנה, כלכלה, עסקים, ספורט, מדע, תרבות, טיפוח ויופי, הומור ועוד! אז מה בא לכם לדעת היום?

 

מה מעניין אתכם?

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות
הכתבות האחרונות שעלו לאתר
משפחה

רעיונות לתחפושות פורים 2023

הנה מגיע כבר הזמן הזה בשנה, כמה שבועות לפני חג הפורים, אשר כולנו מתחבטים ומתלבטים, למה בכלל אנחנו נתחפש השנה? האם אנחנו נקנה תחפושת קנויה ושהיא כבר מוכנה מראש, ואנחנו נסגור שם כבר את הבסטה, או שאנחנו נכין לנו תחפושת מקורית ומדהימה ישר מאפס, בהרבה מאוד תעוזה, יצירתיות וכמובן תושיה? אם גם אתם ממש לא רוצים להגיע אל היום שלפני חג הפורים ולקנות את התחפושת של השוטר האחרונה שעוד נשארה בתוך החנות בלית ברירה, או להסתפק באיזה מסכה של דאלי ולשחזר פעם נוספת את התחפושת הלא מקורית של סדרת "בית הנייר" אשר כבר מזמן הפכה ללא רלוונטית, מצאנו לכם כמה רעיונות לתחפושות לפורים שהם ממש מצחיקים וכמובן גם משמחים, אלא הם גם מאוד מקוריים וייחודיים, בשביל שגם אם אתם נזכרתם פתאום ברגע האחרון לחפש לכם איזה תחפושת, עדיין אתם תהיו הכי מקוריים שיש בכל השכונה.

לכתבה המלאה >>
משפחה

מתנות ממותגות לילדים – מזכרת אישית לשנה בלתי נשכחת

כמדי כל שנה ושנה, מגיע הסוף של השנה, אשר לו ממתינים בכמעט כיליון עיניים אפילו כל הילדים וגם כל המורים והגננות. בכולם אוחזת ההרגשה של ההתרגשות, אבל כל מי שנושא בלחץ האמיתי הוא הוועד של ההורים והגננות. שניהם כאחד רוצים בכל שנה לחדש, להיות הרבה יותר מקוריים, לחשוב באופן מאוד יצירתי ויחד עם יד על הלב, מדובר במשימה שהיא בכלל לא פשוטה. הצורך שלהם בעצם להעניק את כל המתנות המיוחדות לכל הילדים נובע מהרצון הגדול שכל הילדים בעצם יקבלו את כל המתנות אשר מהוות מעין חותם, דקה לפני היציאה שלהם אל החופש הגדול. גם כל הילדים בגן ובכיתות א' עד ב' מרגישים את הצורך להעניק מתנות בשביל המחנכים שלהם, אשר עבדו ממש קשה בשביל ללמד, לחנך ולהנחיל בהם כמה ערכים. בכל שנה כל ועדי ההורים, המחנכים וגם הילדים ניצבים בפני המון דילמות כמו, מה נקנה בכלל בתור מתנה השנה? ולמען כולם, נעשה בעזרת המאמר הזה סדר בכל הדברים.

לכתבה המלאה >>
דילוג לתוכן